A kézzel rajzolt tárgyak személyes és organikus megjelenést teremthetnek. Éles ellentétben állnak a steril, vállalati megjelenéssel, amely sok helyen gyakori. Ha például egy bemutatóhoz szeretnél grafikát készíteni, ez esetben ez a kontraszt és az organikus megjelenés felhasználható az előadásod vonzó megjelenéséhez is. A kézzel rajzolt képek létrehozásához nem kell művésznek lenni. Csak némi gyakorlatot igényel.
Egy időben felkapott volt a grafikusok, művészek között, persze, akik nagyobb követőtáborral rendelkeztek a social media platformokon, hogy challengeket indítottak a követők körében. Minden napra meg volt határozva egy tárgy és a követők beküldhették a róla készült rajzaikat. Ez egy jó gyakorlat volt arra, hogy átgondolják a tárgyakat, és hogy hogyan rajzolják le, hiszen mindenki másképp képzelte el és rajzolta le. Így például sokan gyakorolhatták, hogy hogyan rajzoljanak egy arcot, akár több szempontból is. Persze ezektől senki nem fut be grafikai designer pályát, de sokat segít a fejlődésben.
Kezdjük az alapformákkal
A legtöbb tárgy alapvető formákból épül fel, így nincs más dolgod, minthogy észrevenni a vonalak mögött a formákat. Utána pedig gyakorolni őket. Minél többet gyakorlod, annál jobb leszel.
Ha egyszer megtanultad az alapformákat lerajzolni, utána annál könnyebb lesz a körvonalazása a rajzaidnak. Véleményem szerint, ha az előző bemutatós példát vesszük, akkor a minél kevésbe részletes megoldás a legjobb megoldás.
Először az egyszerű objektumok rajzolását gyakorold
Van pár tárgy, objektum, ami sokszor előfordul egy grafika elkészítésénél. Először gyakorold őket vázlatok készítésével. Mindegyiket bontsd le alapvető formákra és utána lásd, hogy mit tudsz kihozni belőle. Felsorolok pár egyszerű tárgyat, amit kezdésnek bármikor gyakorolhatsz, még akár egy unalmas pillanatodban, elmerülve gondolataidban:
- Autó, kisbusz
- Épületek
- Irodai kellékek
- Telefonok
- És így tovább
Mit tanultam:
- Találd meg az inspirációt, hogy mit szeretsz és másold le
Keress valamit, ami tetszik, szívesen lerajzolnád, még ha el is tér az ízlésedtől. Miután ez megtörtént és komfortosan érzed magad, jöhet a saját stílusod. - Az idő
Néha pár dolog túl sok időt elvesz. Találd meg a saját praktikáidat, amik meggyorsítják, hogy elérd a nagy képet. - Szánj időt a gyakorlásra
Ha úgy érzed, hogy elakadtál és talán elrontanád az épp készülő munkádat, akkor ne sajnálj kis időt azzal tölteni, hogy az adott részletet begyakorold, a saját képedre formáld. Egy ilyen lehet például egy arckép/portré szemöldöke vagy szeme. Nem egyszerű szimmetrikusan és arányosan megrajzolni mindkét oldalról. - Ne aggódj, ha valami nem lesz tökéletes
Csak csináld. Úgy néz ki jól, ahogy van, ez adja a természetes hatását.
Senki sem kezdi a tökéletes rajzzal, mindenhez idő kell.
Ha te is kedvet kaptál a rajzoláshoz, akkor várjuk műveiteket üzenetben a Facebook vagy Instagram oldalunkra, amelyet az alábbi linken érhettek el: https://linktr.ee/OnSpiration. A legjobbakat poszt formájában kirakjuk. ;)
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.