Nem kétséges, hogy a saját kézzel készített ékszerek, táskák már hangot kaptak a különböző vásárokon meg piacokon. Bevallom, még jómagam is kiváncsian nézegetem őket és azon töröm az agyam, hogy melyik fülbevalót vegyem meg ajándékként kedvesemnek. Viszont, van akinek megvan a kézügyessége, tehetsége és kigondolása ilyen termékek készítése terén. Kiről is van szó? A Virtigli alapítóival, Bányai Boglárkával és Horváth Noémivel beszélgettünk.
–„Évekkel ezelőtt a kézműves termékek nehezebben voltak elérhetőek, mint napjainkban. Az áruk is magasabb volt az átlagcikkekhez képest, ezért nekünk, bentlakó diáklányoknak, elég sokat kellett félretenni ahhoz, hogy ezeket magunkénak mondhassuk. Kezdetben szórakozásképpen foglalkoztunk a kiegészítők készítésével, magunknak tervezgettünk, kísérleteztünk. Később barátainkat ajándékoztuk meg velük, majd idegenenek is felkerestek ez ügyben. Megnőtt az érdeklődés a készítményeink iránt, ezért egy facebook oldalt hoztunk létre, ami a Virtigli nevet kapta. A név jelentése igazít, valódít és eredetit jelent, pont azt, amilyen termékeket valóban készítünk.” – írja Bányai Bogi
Az ékszerek mögött Bogi áll. Mindig is szeretett kézmüves fülbevalókat hordani és figyelemmel követte az olyan személyeket hasonlót viselt. Viszont vásárokon kívül nem tudta, hogy hol találhat olyan darabot, amely nem csak különlegesebb a többi hasonló fülbevalóhoz képest hanem lvezettel is hordta volna. Ez a tény volt a szikra, amely során úgy döntött, hogy őmaga fogja elkészíteni saját fülbevalóit. Remélte, hogyha a kezdetben nem is, de idővel, sok kitartással és kísérletezéssel úgy fog sikerülni, ahogy ő elképzelte. Először levegőn száradó agyaggal dolgozott, ámbár nem bizonyult tartósnak, igyhát süthető gyúrmára váltott. Emellett más teröletekre is elkalandozott, mely során nyakláncokkal is kísérletezett. Bogi azt is elmondta, hogy nagyon változó az emberek ízlése a kézzel készített ékszerek terén és nem tudja befolyásolni, hogy melyik darabra van igény, viszont arra nagy hangsúlyt fektetett, hogy mindegyik készítmény egyedi darab
Az övtáskák, táskák, illetve a jelenlegi vírushelyzetre tekintve védőmaszkok alkotója Noémi, aki tanulmányai során is elsajátította a varrás és szabászat alapjait, hiszen képzőművészeti szakon végzett Kolozsváron. Az övtáskákat kezdetben saját használatra tervezte, viszont az ismerősei bátorítására az övtáskákat, táskákat forgalomba helyezték, egyéni rendelések alapján. A táskák egyediségét a minták, vagy különböző minták változatosságával lehet elérni. Az anyagokat rendelni szokták, de van, hogy újrahasznosítás céljából, egy már megunt, kinőtt ruhadarabot áldoznak fel egy-egy termék megalkotásához, ezzel is hozzáadva egy adag egyediséget. Az útobbi időben nagy népszerűségnek örvend a kézzel hímzett övtáska, táska ami nem titok, hogy nem kevés munkával jön létre és időigényesek is.
A közeljövőben számos újdonságot terveznek, sok ötletük vár még megvalósításra.
Céljuk viszont változatlan:, hogy nevükhőz egyediek, valódiak maradjanak úgy, hogy mindez a megrendelők, tetszésére szolgáljon.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.